Strona główna
               MOK-ZZRG KW S.A.
               MOK-ZZRG KHW S.A.
               MOK-ZZRG JSW S.A.
               MOK-ZZRG CSRG S.A.
  Wypadki
 
ZZRG
   MZK-ZZRG Polska Grupa Górnicza


Porozumienie w sprawie deputatów węglowych w Kompanii Węglowej S.A.
W ciągu ostatnich kilku tygodni na kopalniach należących do Kompanii Węglowej S.A tematem numer jeden była sprawa deputatów węglowych.
przeczytaj więcej

Porozumienie płacowe w Kompanii Węglowej S.A.
Otwórz

Halowy Turniej w Piłce Nożnej 2012
Harmonogram rozegrania Turnieju MZK 2012
Informacja o turnieju
Regulamin Halowego Turnieju w Piłce Nożnej Puchar MZK 2012

Porozumienie emerytów
Otwórz

Porozumienie płacowe w Kompanii Węglowej S.A.
Kiedy na zakończenie mojego artykułu w poprzednim kwartalniku szczerze powątpiewałem w osiągnięcie porozumienia bez sporu zbiorowego, mediacji, referendum itd., miałem niestety rację.
przeczytaj więcej

Halowy Turniej w Piłce Nożnej o Tytuł Mistrza MZK - ZOK ZZRG w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A.
W dniu 27 marca 2011 roku po raz kolejny w Hali Sportowej w Szczygłowicach odbył się Halowy Turniej w Piłce Nożnej o Tytuł Mistrza MZK - ZOK ZZRG w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A.
przeczytaj więcej

Harmonogram i regulamin Turnieju Halowego w Piłce Nożnej
W dniu 22.03.2011 roku w siedzibie Zarządu Krajowego odbyło się losowanie grup Turnieju Halowego w Piłce Nożnej o Tytuł Mistrza Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A.
Komisja w składzie:
Piotr Luberta, Zbigniew Śliwka, Paweł Wyciślok, Jan Kozicki, Dariusz Turek i Jarosław Sar rozlosowała cztery grupy eliminacyjne w których rozstawione zostały cztery najlepsze drużyny z ubiegłego roku: ZZRG Sośnica, ZZRG Piekary, ZZRG Ziemowit, ZZRG Chwałowice. W najlepszej sytuacji po losowaniu są drużyny z grupy D w której grają ratownicy z Chwałowic i Szczygłowic gdyż jest grupy tylko dwuzespołowa i awans do cwiercfinału te dwa zespoły mają juz zapewniony. W pozostałych grupach trzyzespołowych po eliminacjach jedna drużyna odpadnie z turnieju. W załączeniu przedstawiam harmonogram i regulamin turnieju.
Paweł Wyciślok
Otwórz harmonogram
Otwórz regulamin


AKCJA POŻAROWA W KWK "JANKOWICE"
Drugiego lipca 2010r w KWK ,"JANKOWICE" zaistniał pożar w chodniku podstawowym w pokładzie 504 na poz. 250m. Wyrobiska zagrożone pożarem znajdujące się w rejonie szybu 2, chodnik wentylacyjny powyżej poz. 250m, chodnik podstawowy 504 na poz. 250m, oraz przekop wozów pełnych na poz. 250m, powstały w 1917r w Janowickiej kopalni.
przeczytaj więcej

WŁOCHY I LWÓW
W dniach od 27.08 do 5.09.2010 roku 80 - cio osobową grupą członków Związku Zawodowego Ratowników Górniczych przy ZG "Piekary" wypoczywaliśmy w uroczej miejscowości Bellaria Igea Marina położonej nad Riwierą Adriatycką. Przez osiem dni byliśmy gośćmi hotelu "Meeting" w którym polski personel i polscy kucharze dbali o nasze wygody i zaspokajali kulinarne zachcianki.
przeczytaj więcej

Porozumienie Jastrzębskie
W atmosferze niezadowolenia i strajków 3 września 1980 roku został podpisany ważny dla górników dokument, zawierający pakiet postulatów takich jak: wprowadzenie wszystkich wolnych sobót, wyłącznie dobrowolna praca w dni wolne oraz zniesienie czterobrygadowego systemu pracy w górnictwie to tylko niektóre zapisy Porozumienia Jastrzębskiego zawartego przed 30 laty.
przeczytaj więcej

Koniec sporu zbiorowego w KW S.A.
Mój poprzedni artykuł o sporze zbiorowym w K.W. S.A zakończyłem na etapie wyboru mediatora którym miała zostać pani mecenas Ewa Krajewska - Dziedzic. Niestety nie podjęła się mediacji i zmuszeni byliśmy do wyboru kolejnej osoby.
przeczytaj więcej

Spór zbiorowy w Kompanii Węglowej S.A.
Kiedy z dniem 1 stycznia 2010 roku uchylona została ustawa z dnia 16.12.1994 r o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców co niektórzy popadli w hurra -optymizm, że wreszcie zrzucą nam ten kaganiec płacowy zakładany każdego kolejnego roku przez Komisję Trójstronną czy później przez Radę Ministrów.
przeczytaj więcej

Brak porozumienia pomiędzy Zarządem KW S.A., a Związkami Zawodowymi, jest protokół Rozbieżności
Otwórz

ZACZĘŁO SIĘ LETNIE SZALEŃSTWO
Związek Zawodowy Ratowników Górniczych w Polsce przy KWK, "Jankowice" postanowił zabrać swoich członków związku na wycieczką wielodniową w cieplejsze i bardziej pogodne klimaty niż te ostatnio panujące w naszym kraju.
przeczytaj więcej

MZK ZZRG w Polsce przy Katowickim Holdingu Węglowym S.A. rozpoczęło akcję zorganizowanej pomocy Powodzianom z naszego regionu.
Otwórz

18.05.2010 - Brak porozumienia pomiędzy Zarządem Kompanii Węglowej, a Związkami Zawodowymi
Otwórz

28.04.2010 - Żądania Związków Zawodowych działających w Kompani Węglowej S.A.
Otwórz

Harmonogram rozegrania Turnieju Halowego w Piłce Nożnej o Tytuł Mistrza MZK ZZRG w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A. Szczygłowice 11.04.2010 r.
Otwórz

Ratownik z Brzeszcz - zwycięzcą konkursu "Pracuje Bezpiecznie" 2009
VI Finał konkursu wiedzy BHP "Pracuję bezpiecznie" organizowanym przez Kompanię Węglową S.A. odbył się 23.10.2009 r. w Sali "Piast" w Lędzinach.
przeczytaj więcej

Choć styczniowo - barbórkowo!
W Rudzie Śląskiej uroczyście podsumowano V edycję corocznego Barbórkowego Konkursu Poetyckiego.
przeczytaj więcej

Uroczyste Spotkanie Ratownicze w ZG "Piekary"
Dnia 05.12.2009r. ratownicy z ZG "Piekary" już po raz kolejny zorganizowali Uroczyste Spotkanie Ratownicze na której bawili się ratownicy , dozór i zaproszeni goście.
przeczytaj więcej

Turniej o Tytuł Mistrza Międzyzakładowego Zarządu Koordynacyjnego Związku Zawodowego Ratowników w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A.
W dniu 3 października 2009 roku na stadionie GKS "Andaluzja" w Piekarach Śląskich odbył się kolejny, coroczny Turniej o Tytuł Mistrza Międzyzakładowego Zarządu Koordynacyjnego Związku Zawodowego Ratowników w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A.
przeczytaj więcej

Wycieczka ZZRG "Piekary" do Polanicy Zdrój
W dniach 18-20 września 2009 roku stuosobowa grupa wypoczywała w pięknych okolicach Polanicy Zdrój na wycieczce zorganizowanej przez Związek Zawodowy Ratowników Górniczych przy ZG "Piekary".
przeczytaj więcej

Negocjacje płacowe w Kompanii Węglowej S.A - zakończenie
Nie pomogła rozpaczliwa odezwa Prezesa do załóg kopalń Kompanii Węglowej. Górnicy wyrazili poparcie dla działań Sztabu Protestacyjno - Strajkowego w referendum przeprowadzonym w dniu 25.03.2009 roku.
przeczytaj więcej

Co z realizacją porozumienia płacowego?
W Kompanii Węglowej S.A trwają prace nad nowym projektem wynagradzania.
przeczytaj więcej

Wynagrodzenia ratowników górniczych odbywających całodobowy dyżur w trybie skoszarowanym w OSRG w Wodzisławiu Śląskim
Otwórz

Wypłata kolejnego odszkodowania przez TUiR CIGNA STU S.A.
Tym, którzy do dnia dzisiejszego odnoszą się sceptycznie do dodatkowego ubezpieczenia ratowników, przedstawiamy kolejny przykład ratownika, który skorzystał z odszkodowania.
przeczytaj więcej

Turniej Piłki Nożnej Halowej o tytuł Mistrza MZK ZZRG w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A.
W dniu 19.04.2009 roku w Hali Sportowej w Szczygłowicach odbył się coroczny turniej o tytuł Mistrza MZK ZZRG w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A.
przeczytaj więcej

Jak przebiegają negocjacje płacowe w Kompanii
Z początkiem roku nadszedł kolejny gorący okres dla górnictwa, czyli rozmowy o podwyżkach w oparciu o ustawę o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń w podmiotach gospodarczych.
przeczytaj więcej

Porozumienie płacowe, aneks nr 7 i komunikat Sztabu Protestacyjno - Strajkowego Kompanii Węglowej S.A.
Otwórz

Protokół z referendum i zestawienie.
Otwórz

Wycieczka na narty członków ZZRG "Piekary"
W dniach od 27 lutego do 1 marca 2009 roku Związek Zawodowy Ratowników Górniczych w Polsce przy ZG "Piekary" zorganizował coroczną wycieczkę na narty.
przeczytaj więcej

Protokół rozbieżności z dnia 19.03.2009r.
Otwórz

Dokumenty ze sporu w Kompanii Węglowej S.A.
Otwórz

Ogłoszenie o turnieju piłkarskim.
Informacje ogólne Harmonogram Regulamin

Protokół rozbieżności z dnia 04.03.2009r.
Otwórz

Pismo o wejściu w spór zbiorowy
Otwórz

Zarys Związku ZZRG w Polsce przy KWK Jankowice z okazji X lecia powstania związku.
Historia związku zaczęła się dużo wcześniej niż on powstał w Polsce, bowiem około 1993 roku kiedy to nieżyjący już dyrektor OSRG Wodzisław A. Lutak namawiał gorąco ratowników do założenia takiego związku, który by chronił ratowników, dbał o ich interesy na zakładach, a zarazem czuwał nad bezpieczeństwem załóg górniczych.
przeczytaj więcej

Stanowisko działających w Kompanii Węglowej S.A. organizacji związkowych, dotyczące procedury roznów na temat wskaźnika wzrostu wynagrodzeń na rok 2009.
Otwórz

Kącik poetycki
Otwórz

Barbórkowe strofy
Otwórz
Galeria

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Delegatów MZK ZZRG w Polsce przy KW S.A. Bytom 15. 01. 2009r.
W zebraniu ogólnym Delegatów ZZRG w Polsce przy Kompani Węglowej S.A. wzięło udział 68 osób na 80 uprawnionych. Delegaci przyjęli sprawozdania i wybrali przewodniczącego MZK glosując jednogłośnie na Piotra Luberta. Zarząd MZK automatycznie tworzą Przewodniczący organizacji zakładowych.
przeczytaj więcej

Negocjacje płacowe w Kompani Węglowej
W poniedziałek 02. 02.2009r. Związki Zawodowe Kompani Węglowej rozpoczęły rozmowy z Zarządem KW S.A. dotyczące wzrostu wynagrodzeń w 2009r.
przeczytaj więcej

Czy można było przewidzieć katastrofę w KWK Szczygłowice
W kopalni Szczygłowice w Knorowie, należącej do Kompanii Węglowej S.A. doszło do katastrofy budowlnej. 4 września nad ranem pod ziemię zapadły się dwa budynki i wieża szybowa kopalni. Nikomu nic się nie stało.
przeczytaj więcej

14.11.2008r. - Z posiedzenia Podkomisji ds. Analizy nakładów finansowych na cele bhp w Kompanii Węglowej - Halemba
Podkomisja wypracowała zasady pełnienia dyżurów przez lekarzy w oddziałach i zakładach Kompanii Węglowej. Zasady dotyczą zdolności lekarzy do zjazdu pod ziemię i udzielania pomocy oraz orzeczeń możliwie na stanowisku pracy. Lekarze dyżurując dla kopalń muszą przybywać szybko i być wolni od dyżurów w szpitalach. Umowy powinny być podpisywane na szczeblu firmy nie indywidualnie i dla grupy zakładów górniczych, tak aby możliwe były zastępstwa i ciągłość zabezpieczenia medycznego.
przeczytaj więcej

Aneks do porozumienia z dnia 28.01.2008r.
Otwórz

STANOWISKO Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Kompanii Węglowej S.A.
Otwórz
Otwórz

24.07.2008r. - Spotkanie Komitetu Protestacyjno-Strajkowego z Zarządem Kompanii Węglowej
W dniu 24.07.2008r. Komitet Protestacyjno-Strajkowy spotkał sie z Zarządem Kompanii Węglowej w Katowicach w ramach kolejnej tury negocjacji dotyczących wzrostu wskaźnika wynagrodzeń na 2008r.
Zarząd Kompanii Węglowej przyznał, że są oszczędności w funduszu płac z tytułu wynagrodzeń za nadgodziny i przekraczanie czasu pracy. Zarząd Kompanii Węglowej jest gotów zwiększyć wskaźnik wynagrodzeń z 14,7% do 15,1% tj. o kwotę ok. 17 mln zł.
Związkowcy nadal analizują wykonanie funduszu płac za pierwsze półrocze 2008r.
Dalsza tura negocjacji nastąpi 01.08.2008r. po udostępnieniu przez Zarząd KW S.A. szczegółowej dokumentacji finansowej.

Związki Kompanii Węglowej chcą zwiększenia funduszu płac
Związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej (KW) uważają, że aby uniknąć spadków wynagrodzeń w KW w drugiej połowie tego roku, konieczne jest podniesienie wskaźnika wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w br. o 2,3 proc.
przeczytaj artykuł w serwisie NETTG.pl

01.07.2008r. - Referendum strajkowe w Halembie i Wirku.
W dniu 01.07.2008r. w KWK "Halemba - Wirek" odbyło się referendum w sprawie przeprowadzenia akcji strajkowej. W obu ruchach kopalni w tym dniu pracowało 4003 pracowników a w głosowaniu wzięło udział 2399 pracowników, co stanowiło 59,9% obecnych w pracy.
przeczytaj więcej

W dniu 30.03.2008r. roku w w hali sportowej w Szczygłowicach odbył się kolejny już Turniej w Piłce Halowej o Puchar Międzyzakładowego Zarządu Koordynacyjnego Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce przy Kompanii Węglowej S.A.
przeczytaj więcej

30.03.2008r. - Turniej piłki nożnej halowej o puchar MZK ZZRG przy Kompanii Węglowej S.A.
Otwórz

Najnowsze informacje z prac MZK ZZRG przy Kompanii Węglowej S.A.
Otwórz
Otwórz
Otwórz

"Opis dojścia do Porozumienia płacowego w Kompani Węglowej S.A. oraz negocjacje w sprawie dodatków kwotowych do dniówki przepracowanej ..."
Wszczęcie sporu z dn. 06.12.2007r. wraz z zaproszeniem na negocjacje i protokół porozumienia.

Komunikaty Komitetu z dn. 06.12.2007r. z dn. 11.12.2007r. i protokół referendum.
Zaproszenie Wojewody, porozumienie płacowe z 3 stycznia i załączniki 1 i 2 wraz z Aneksem, projekt Zarządu KW z dn. 17.01.2008 w sprawie dopłat i wniosek MZK o uwzględnienie ratowników z dn. 18.01.2008 r.

Zarząd Kompanii Węglowej nie uwzględnił wniosku MZK z dn. 18.01.2008 o przypisanie ratowników górniczych do wykazu dopłat w kwocie 28 zł do dniówki przepracowanej.
Związki Zawodowe Kompanii Węglowej nie poparły naszego wniosku ale nie przeszkadzały w jego uwzględnieniu. Informujemy ratowników górniczych KW S.A., że zadbaliśmy bez nazewnictwa naszej grupy o zasadę, że każdy pobyt w ścianie lub w przodku zgodnie z definicją porozumienia uprawnia nas do maksymalnego dodatku (czytaj pkt. 7).
Nie podpisanie wykazu dyskryminującego ratowników górniczych bezie uprawniało nas do roszczeń przed Sądami Pracy w okolicznościach niekorzystnej interpretacji płacowej w stosunku do członków drużyn ratowniczych.
Porozumienie zawarte w dniu 28 stycznia br
Aneks nr 2 do porozumienia z tabelą (załącznikiem)
Jedno stronicowe porozumienie


Zasady wynagradzania członków drużyn ratowniczych i dyżury domowe.

Uzwiązkowienie.


 
 
  MOK-ZZRG Polska Grupa
  Górnicza
  MOK-ZZRG Katowicki
  Holding Węglowy S.A.
  MOK-ZZRG Jastrzębska
  Spółka Węglowa S.A.
  MOK przy CSRG BYTOM
  ZOK-ZZRG Węglokoks S.A.

 
O nas - historia     Prezydium     Członkowie Zarządu Krajowego     Akty prawne     Informator "Ratownik"     Archiwum     Galeria     Linki     Kontakt