Aktualnie na stronie jest 1 gość, odwiedziło nas Dzisiaj: 22 , Wczoraj: 80
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
Aktualnosci

Archwium


Medal za Ofiarność i Odwagę
Data publikacji: 17.05.2017

W dniu 13 czerwca br. w Śląskim rzędzie Wojewódzkim odbyła się dekoracja cywilnym odznaczeniem państwowym - "Medal za Ofiarność i Odwagę" dla 23 ratowników górniczych, uczestników akcji ratowniczej w KWK "Wujek" Ruch "Śląsk".
Ratownicy górniczy, dla których wnioskowano o odznaczenie brali udział w akcji ratowniczej w zastępach ratowniczych zatrudnionych bezpośrednio w przodku pędzonym w górotworze zagrożonym tąpaniami i wypływem metanu.
W czasie tej akcji trwającej od 18 kwietnia do 23 czerwca br. zatrudnionych na różnych stanowiskach w akcji ratowniczej było prawie 750 osób. Przepracowano łącznie 14,5 tysiąca roboczodniówek, każda w wymiarze 11 – 12 godzin.
Ogrom prowadzonych prac, determinacja ratowników i zaangażowanie wszystkich służb różnego szczebla pozwoliły bezpiecznie doprowadzić akcję ratownicza do końca. Finał niestety był tragiczny. Dwie ofiar śmiertelne. Mimo to, można mówić o górniczym szczęściu, ponieważ kilka minut przed wstrząsem, w miejscu , gdzie zostali odcięci nasi dwaj koledzy, pracowało ponad dwadzieścia osób.
Wskazane do odznaczenia osoby brały udział w całej akcji, od początku do końca, wykazały się wielką determinacją i ogromną odwagą podejmując bardzo ryzykowne działania, pozwalające na utrzymanie dużego tempa prac ratowniczych i bezpieczeństwa współpracowników.

zzrg

OSTATNIE Aktualności

zzrg

OSTATNIE Wypadki