Aktualnie na stronie jest 2 goście, odwiedziło nas Dzisiaj: 22 , Wczoraj: 80
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
ZZRG
Aktualnosci

Archwium


Festyn na XX lecie Związku
Data publikacji: 17.05.2017

W sobotę 17 września 2016 r. Związek Zawodowy Ratowników Górniczych w Polsce świętował dwudziestolecie swojej działalności. Z tej okazji odbył się festyn w Rybniku-Kamieniu w ośrodku Olimpia. Z naszej strony gospodarzem festynu był Przewodniczący Piotr Luberta wraz z członkami Prezydium i Zarządu Krajowego a imprezę uświetnili zaproszeni, byli działacze związkowi.
Dopisali zaproszeni goście z kierownictw spółek węglowych, spółek około górniczych, producenci sprzętu, WUGu i CSRG S.A. z Bytomia. Gościem honorowym festynu był Wiceminister Energii Grzegorz Tobiszowski, którego uhonorowano sztyletem ratowniczym. Na wstępie Przewodniczący, a po nim Wiceminister wygłosili krótkie mowy okolicznościowe.
Wiceszef resortu Energii w pierwszej kolejności zwrócił się do żon ratowników. Podziękował im za cierpliwość i zaapelował, aby dbały o swoich mężów. Kolejne słowa uznania minister skierował do ratowników. Drodzy górnicy-ratownicy, najpierw chcę wam serdecznie podziękować za to, że wybraliście trudny zawód górnika i ratownika. Sami wiecie, że wasza gotowość sprawia, że koledzy, którzy wyrywają naturze, to co jest jej przypisane, maja poczucie bezpieczeństwa. Mają pewność, że nawet, jak nie daj Boże, coś się wydarzy, to wy jesteście i z całą determinacją i zaangażowaniem będziecie do końca ich ratować. Serdecznie wam dziękuję za hart, za odwagę i za to, że jesteście zawsze w gotowości.
Pod rozstawionym namiotem na ławach biesiadnych zasiadło okolo 1000 ratowników z rodzinami z wszystkich kopalń węglowych, miedzi, cynku i ołowiu i SRK. Bufet serwował pyszne ciasta, dania i płyny a wszystkich wybornie bawili śląscy artyści pod kierownictwem Krzysztofa Wierzchowskiego. Artyści tacy, jak: showmanka i artystka estradowa Inga Papkala, Werner Eugeniusz Stoll i Andrzej Potępa znani z serialu "Sobota w Bytkowie", Romuald Ardanowski, półfinalista telewizyjnego show "Must be the music", Naira Ayvazyan z teatru Castello w Mosznej oraz wodzirej Jerzy Kiolbasa. Występy urozmaiciły konkursy i loteria fantowa, podczas której było dużo emocji, bo któż by nie chciał wylosować m. in. wycieczki do Wiednia czy wczasów w Goczałkowicach. Po występach artystów od około godziny 21 biesiadnicy tańczyli przy muzyce do północy.
Patronem medialnym wydarzenia była redakcja portalu górniczego nettg.pl i Trybuny Górniczej.
W galerii wykorzystano zdjęcia Macieja Dorosińskiego z portalu nettg.pl oraz własne

zzrg

OSTATNIE Aktualności

zzrg

OSTATNIE Wypadki